מאמר - השפעת מזג האוויר על העור

מאת: עידית גור, מייסדת ובעלים של רשת של "איב סנטר - בית הספר למקצועותהקוסמטיקה" 

העור שלנו חשוף לאלמנטים של הטבע, הוא מגלה מה עברנווכמה חשפנו עצמנו למזג האוויר. מיתוסים רבים נוצרו בנושא,המאמר הבא חושף את כל האמת! אז אל תגידו לא ידעתי, לאשמעתי! כאן תגלו מה ניתן לעשות? אילו חידושים יש בתחוםואיך להימנע ולצמצם את הנזק!

העור שלנו דורש יחס מיוחד ובעיקר הגנה מפני נזקי השמש ומזג האוויר. חשיפתהעור לקרני השמש גורמת לשיזוף מהיר וישיר על העור ובעקבות כך העור מתכההומלנין חדש נוצר במהירות, דבר הגורם לפיגמנטציה ומשפיע על תהליך  הזדקנותהעור. במקרים יותר גרועים חשיפה ממושכת לשמש עלולה לגרום לכוויות, ומחלותממאירות, כתמים,  והזדקנות מוקדמת . 

ההשפעה המזיקה של השמש ניכרת בשכבות העור הרבות (העור מורכב משלוש שכבות עיקריות), בדרמיס (השכבה השנייה שלהעור) חשיפה לשמש פוגעת במבנה שרשרת הקולגן (יוצר אלסטיות) וכתוצאה מכך פוגעת באלסטיות של העור. היא פוגעת בכלי הדםוגורמת להם להיות שבירים, דבר שמגביר את תופעת הקופרוז (התרחבות נימי דם).

באפידרמיס השמש גורמת להתעבות לא שווה של העור ולכתמי פיגמנטציה, כמו כן היא פוגעת בהתנגדות העור ויכולתו להוות מחסוםבריא ותקין מפני כל מפגע , השמש גורמת  להתייבשות העור. השפעת השמש מצטברת וניכרת בעיקר בפנים ובצוואר, שהם אזוריםשנמצאים ללא כיסוי והגנה מפני השמש.  כמו כן , באזור המחשוף וכפות הידיים החשיפה לאורך זמן לשמש מובילה לכתמים בעלי גווןחום לעיתים גם לסרטן העור .

 

אז מה אפשר לעשות?

בעיקר הימנעות מהשמש ומסביבה ללא לחות. יתרה מזאת, עישון ושתיית משקאות אלכוהוליים יכולים להחמיר את מצב העור. אך לכלעונה בעיות משלה:

בעונות המעבר, בסתיו ובאביב אנחנו עושים מעברים חדים מחום לקור ולהיפך, שינויי טמפרטורה כאלה מהווים גורם ממריץ לתופעותרדומות כמו: הרפס, סבוריאה ואקנה.

בחורף, הקור והרוח גורמים לתחושת יובש בעור, כמו גם השימוש בכל המחממים למיניהם כמו: תנורי גז, מפזרי חום, מזגנים אף הם מייבשים את העור, כמות הלחות בחדר בו הם מצויים יורדת ולכן מומלץ ללחך את החדר. 

בקיץ השמש מיבשת ומאיצה את תהליך ההתבלות של העור, יש להקפיד בשתייה מרובה, חובה להשתמש במסנני קרינה ולהיעזר במשקפי שמש, כובע רחב שוליים ולהימנע מחשיפת אזורים גדולים לשמש. הפנים והגוף חייבים להיות מוגנים מפני קרני השמש המזיקות!

 

גם בבית יש אקלים

אקלים פנימי כלומר חימום וקירור של חדרים יכול גם הוא להשפיע על העור. כל הגורמים האלה מחוץ לבית ובתוכו יכולים להביא לגירוד, לאדמומיות ולנפיחות וגורמים למראה בלתי מצודד כלל וכלל ואף לגירוי נוסף כתוצאה מגירוד ושפשוף. אנחנו חייבים להיות מודעים גם להשפעה שיש לסביבות יבשות על העור, כמו שהייה במטוס, צפייה מוגזמת בטלוויזיה, עבודה ממושכת מול צג מחשב, קרינה ממסך טלוויזיה.

הכותבת היא עידית גור, המייסדת והבעלים של רשת בתי הספר "איב סנטר- בית הספר למקצועות הקוסמטיקה" הממוקמים ברעננה,ברחובות ובחיפה. "איב סנטר" הינה רשת בתי הספר המובילה בארץ לקוסמטיקה. בית הספר "איב סנטר", היחיד בארץ המעניק תואר בינלאומי בתחום הקוסמטיקה, תחת התקן העולמי המחמיר ביותר של סידסקו ((CIDESCO, תקן השומר על הכשרת הקוסמטיקאיות המקצועיות ביותר. לצד לימודי הקוסמטיקה, ב"איב סנטר", נפתחה מגמה  מקצועית אומנותית העונה לשם "איב מייק אפ" הכוללת  בתוכה מסלול  איפור מקצועי, איפור קבוע, וקעקועים. 

 

כל עונה וכל עור והתופעות הנלוות : 

כלומר לכל שינוי בעונה ובאקלים ישנה השפעה מיידית על סוג העור ותגובותיו .ולכן , ככל שנקדים וניתן חשיבות עליונה להיערכות בהתאם למזג האוויר וככל שנקדים ונטפל באופן עצמאי בתכשירים ביתיים וכמו כן נעזר בבעלי מקצוע ומכוני קוסמטיקה נמנע מאותן תופעות של צריבה, גרד , פריחה , קשקשת ונגיע לכל עונה שהעור מוגן ומאוזן על מנת להיערך נכון לעור מוגן ומאוזן יש לדאוג טרום כל עונה לעבור סדרות טיפולים המונעים מהתופעות הנ"ל מלהופיע על העור .
סדרות אילו בין 6 ל12 טיפולים המגנים על הגבול הטבעי של העור . סדרות אילו שומרות על גמישות העור , רמת הנוזלים , ומהוות מעטה המונע התאיידות מבפנים החוצה. כמו כן , ישמר מיצוק העור וגמישותו . 

יש לוודא על טיפול ביתי מתאים כמו: ניקוי העור , מריחת קרם לחות , סרום , פילינג פעם בשבוע ומסכה  - יש לקבל ייעוץ מקצועי ותכשירים תואמים  מבעלת מקצוע . 

מאמרים

זמינים בווטסאפ