כיצד מטפלים באקנה - מאמר שלישי בסדרה

בחירה עצמאית של מוצר לטיפול באקנה, ללא מרשם, היא ברוב המקרים בחירה גרועה. תכשירים טיפוליים לעור מחייבים התאמה של איש או אשת מקצוע, שהתמחו בטיפול בעור. הצלחת הטיפול תלויה באבחון מדויק, בהתאמת תכשירים נכונה ובמעקב.

מוצר לטיפול באקנה תאימים אצל קוסמטיקאית

הבחירה הנכונה, אם רוצים עור חלק ויפה בזמן קצר - היא לעבור אבחון מקצועי בקליניקה הקוסמטית.

אצל הקוסמטיקאית, קיימים כל הציוד, המכשור, הידע והאפשרויות לטיפול נכון באקנה. זה מתחיל מאבחון ראשוני ומילוי שאלון בריאותי מפורט. חשוב מאד להכיר את שיגרת החיים של המטופל. תחביבים ועיסוקים מסוימים עשויים להיות קשורים בהחמרת האקנה. חשיפה מרובה לשמש, למשל, משמעה - שלא נוכל להתאים למטופל תכשירים מקלפים לאקנה, מחשש לכוויות או לכתמים. מזונות מסויימים מחמירים אקנה, כמו שהוכח במחקרים מדעיים מהשנים האחרונות. מזונות כמו: מוצרי חלב, מזונות עתירי סוכר, שוקולד, תוספי חלבון ומוצרים עם אינדקס גליקמי גבוה – טבלת ערכים למזונות .

לאחר היכרות מעמיקה עם המטופל- על מצבו הבריאותי, עיסוקיו וסדר יומו, תהיה בדיקה פיזית מתחת ללופה. המנורה מגדילה ומאפשרת להתרשם בצורה מדוייקת יותר ממצב העור. לעיתים יש צורך לנקז קומדונים, או לבצע טיפול ממוקד לפצעים עצמם.

ישנם פילינגים מיוחדים לאקנה המזרזים את קבלת התוצאות. ולפעמים, ניתן לרפא את האקנה ללא ביצוע טיפול במכון. או במספר מינימלי של טיפולים, אך עם הרבה מפגשי מעקב וביקורת. מפגשים בהם מעריכים את התקדמות הטיפול, משנים במידת הצורך את אופן השימוש בתכשירים ומדייקים את השימוש והתדירות למצב העור הנוכחי. בכל מקרה, עם או ללא טיפול במכון, תמיד יהיה צורך בקבלת תכשירים לטיפול הביתי.

נקודת המוצא: המרכיבים הפעילים וריכוזם

עיקר הריפוי באקנה קורה כתוצאה משימוש במרכיבים הפעילים הנכונים.

מרכיבים כגון: רטינואידים, חומצה אזלאית, חומצות אלפא ובתא הידרוקסי, מרכיבים נוגדי דלקת ואנטי חיידקיים.

הקוסמטיקאית, שהיא בעלת המקצוע אשר אחראית לריפוי האקנה, מבינה היטב את השפעתם של החומרים הללו, בריכוזים השונים שלהם. היא מחזיקה בתכשירים פעילים ומרוכזים, הזמינים אך ורק אצל קוסמטיקאיות וקוסמטיקאים. חשוב לציין, שמה שעושה את ההבדל איננו החומר או הריכוז בו השתמשנו, אלא הידע. הטיפול באקנה לא חייב לעבור דרך נטילת כדורים, המשפיעים לרעה על תפקודי הכבד, על השרירים ועל מערכות נוספות בגוף. גם אין חובה ליטול אנטיביוטיקה בבליעה, ובכך לפגוע גם באוכלוסיית החיידקים הטובים בגוף. מטופלים רבים עברו סבב אחד או יותר של טיפול בכדור, שמלבד יובש קשה בעור ובעיניים לא הביא להתקדמות הטיפול באקנה. בטיפול נכון אצל הקוסמטיקאית, עם או ללא מגע בעור, האקנה יכול להירפא לחלוטין.

הגישה הקוסמטית המתקדמת מקיפה את כל הצרכים של הטיפול באקנה: החל מאבחון דרך מילוי שאלון בריאותי מפורט המגלה פרטים החשובים לטיפול, המשך בטיפול במכון הכולל ניקוז וחיטוי העור, וכלה בהתאמה מדוייקת של חומרים טיפוליים לשימוש הביתי.

כמובן שכל העת ישנו מעקב צמוד אחר מצב העור. הטכנולוגיה כיום מאפשרת לנו לבצע מעקב הדוק גם באמצעות תמונות שהמטופל מצלם עם הטלפון הסלולרי, ומשגר אחת לשבוע או שבועיים לקוסמטיקאית, בין הביקורים. מעטפת טיפולית חכמה ומתקדמת כזאת, מאפשרת להשיג תוצאות במקרים הקשים ביותר של אקנה.

מאמרים

זמינים בווטסאפ