ישראל נחשבת למעצמה בתחום הסרת השיער ביחס לשאר המדינות המערביות. למרות זאת, שוק הסרת השיער בארץ עובר תמורות רבות בעשור האחרון, עקב כניסת מתחרים לא מקצועיים המספקים ללקוח הבטחות סרק ומפתחים ציפיות חסרות בסיס בנוגע להצלחת הטיפולים. אז על מה חשוב מאוד לשים לב...

כשרואים את העצבים בכבישים, הדחיפות בתורים והאלימות במגרשים, כולנו אוהבים לומר ש"פה זה לא אירופה". אז לפחות בתחוםאחד אנחנו יותר מעודנים מהאירופאים – הסרת שיער. בעוד שנשות אירופה חושפות בגאווה את רגליהן השעירות (שלא לדבר על בתיהשחי...), אצלנו לא תמצא בחורה שמסתפקת בפחות מהכי חלק שיש. וכך, החודשים שלפני עונת הקיץ מהווים מכרה זהב עבור מכוניהיופי והקוסמטיקה בארצנו הקטנטונת. ישראל נחשבת לאחת מצרכניות המכשור להסרת שיער הגדולות בעולם ביחס לכמותהאוכלוסייה ובהשוואה למדינות אירופה וארה"ב. 

90 אחוז מהנשים בישראל מעל גיל 15 נוהגות להסיר שיער לקראת הקיץ. שוק הסרת השיער בישראל מגלגל כעשרים וחמש מיליוןש"ח בשנה ונמצא בקצב גידול של 5%. כ-70% מהמטופלים הם נשים ו- 30%  הם גברים.

מבין הגברים מסירי השיער: 25% מהחזה, 30% מהגב, 13% מהזרועות ו-20% מהרגליים. 

ביחס למדינות מערביות אחרות נחשבת ישראל למעצמה בתחום הסרת שיער, ורוב מכשירי הסרת השיער המובילים עדיין מיוצריםבישראל ונמצאים בחזית הטכנולוגיה העולמית. למרות זאת, שוק הסרת השיער בארץ עובר תמורות רבות בעשור האחרון, עקב כניסתגופים לא מקצועיים המספקים ללקוח הבטחות סרק ומפתחים ציפיות חסרות בסיס בנוגע לרמת הכאב ולהצלחת הטיפולים, מעברליכולותיהם הריאליות. 

כמה עובדות לגבי הסרת שיער

  • בשנים האחרונות, הופיעו מכשירים ביתיים זולים המבטיחים הסרת שיער ללא כאב. אז בואו נשים את הדברים על השולחן - מה שלא כואב, לא עובד!  בכדי להסיר שיער יש צורך במכשיר בעל עוצמה גבוהה הגורם לנזק בלתי הפיך לשורש השערה, מה שגורם לכאב מסוים (או לפחות עקצוץ...). 
  • חברות רבות המציעות טיפולי לייזר, מבטיחות הסרת שיער לצמיתות ולכל החיים – אין חיה כזאת. טיפולי הלייזר עשויים לבצע דילול של עד 80% אך לא הסרת שיער מוחלטת. למה? כי הגוף שלנו הוא מנוע ביולוגי שמתחדש כל הזמן, ותמיד קיים סיכוי לצמיחה מחודשת. 
  • הדרך היחידה להסרת שיער לצמיתות (וגם כאן בהתאם לנסיבות ולא באופן מוחלט) היא בעזרת שיטת האפילציה.

מאמרים

זמינים בווטסאפ