קרמים לגוף ולנשמה

מי לא אוהב להתפנק בקרם נעים על הפנים, ואולי לידיים. מריחה טובה של קרם איכותי מעוררת בנו תחושה של פינוק וחידוש מצברים, אבל מה אנחנו יודעים על החומרים שאנו שמים על עורנו? מה הם קרמים? למה הם מיועדים? ואיזה חלקים בגוף צריכים קרם? כל התשובות כאן!

קרם הינו תכשיר המבוסס על אמולסיה ובעברית, תחליב. בתחום הקוסמטיקה רוב התכשירים הם קרמים, ישנם קרמים המתאימיםלכל חלק בגוף. לכל קרם יש את התכונות שלו והמטרות שלו. ישנו קרם לחות בסיסי, קרם הזנה, קרם לעיניים, קרם לידיים, קרםלרגליים, קרם לכל הגוף, קרם מיוחד לעיסויים וסרום.

מה הם הגורמים לצורך השימוש בתכשירי לחות?

הסבונים, תכשירי הניקוי וכמויות רבות של מים גורמים להסרת השומן העל – עורי, פעולה זו גורמת להתייבשות העור. אקלים חם ויבש בעל לחות נמוכה, מגביר את התנדפות המים מהעור. ככל שהלחות יורדת גדל קצב איבוד המים לסביבה מקצב אספקת המים מהדרמיס לקרנית, לכן שכבת הקרנית מתייבשת. חימום הבתים באמצעים מלאכותיים גם כן גורם לירידה בלחות הסביבתית. מחסור בשתייה מביא בין השאר למראה עייף של העור, לכן מומלץ ביותר לפתח הרגלי שתייה נכונים. איבוד מים- במצב נורמלי מאבד האדם כחצי ליטר מים ב – 24 שעות. כ – 80% דרך ההזעה ו – 20% באמצעות התנדפות דרך העור. כלומר, אדם מאבד דרך העור, 100 גרם מים ביממה.

מהם הסוגים השונים של הקרמים?

קרם לחות

קרם הלחות מורכב מאמולסיה של שמן במים וחומרים פעילים. תפקיד תכשירי הלחות הוא לעזור לשכבת הקרנית (השכבה העליונה בעור) לשמור על תכולת המים שלה. משק המים של העור, כלומר תכולת המים בקרנית, הוא בשיעור של 10% - 25%,  זוהי הכמות האופטימלית המאפשרת את הגמישות הדרושה בעור כאשר תאי האפידרמיס רוויים במים, העור נראה מתוח. 

חשוב לזכור: העור מתייבש ממחסור במים ולא רק בשומן. בטיפול נכון בעור יש לספק לעור יבש ראשית מים, ורק לאחר מכן לשמן אותו כדי להקטין את איבוד המים.

קרם הזנה

רם הזנה מורכב מאמולסיה של מים בשמן וחומרים פעילים. למעשה אלו תכשירים בעלי אפקט עומק אשר מכילים חומרים פעילים המתחלקים לשתי קבוצות: 

חומרים אשר כמותם בעור פוחתת עם הגיל, כגון: ככל שהגיל עולה, פוחתת כמותם של הויטמינים – בעיקר F, A, E. את הוויטמינים אפשר לספק בצורתם הטבעית או בעזרת חומרים המכילים אותם.

חומרים בעלי אפקט "מחייה" על העור. חומרים אלו מטרתם למנוע או להקל על  סימני העייפות של העור, יחד עם זאת הם משווים לו מראה צעיר וחי יותר כגון: הורמונים נקביים, נבט חיטה, תמצית פלצנטה, מזון מלכות – רויאל ג'ל. 

קרם עיניים

קרם העיניים הוא תכשיר בעל אפקט עמוק המורכב גם כן מאמולסיה של מים בשמן. מה שמבדיל אותו מקרם הזנה הוא מרקמו העדין יותר והשימוש בחומרי גלם עדינים יותר, בעלי סבירות נמוכה לגרימת אלרגיה. זאת כיוון שאזור העיניים מורכב מאפידרמיס דק יותר ולכן אזור זה רגיש יותר משאר הפנים. למעשה כל קרם עיניים יכול לשמש כקרם הזנה אך לא כל קרם הזנה יכול לשמש כקרם עיניים. בקרם עיניים מומלץ להשתמש מגיל צעיר כיוון שאזור העיניים תמיד בעל סוג עור יבש. תפקיד קרם העיניים הוא להפחית את הקימטוטים, לרכך את העור ולהחליקו. 

סרום

הסרום הוא תכשיר המכיל ריכוז גבוה של חומרים פעילים. תכונתו העיקרית היא יכולת חדירה טובה לעור בשל המבנה המולקולרי הקטן הייחודי לו. תפקידו העיקרי של הסרום הוא הולכה לתכשיר הטיפוח שבא מעליו ולפעילות טובה יותר על העור. ישנם מטרות שונות לכל סרום וסרום: יש סרום ממצק, סרום לחותי, סרום הזנה, סרום הבהרה וסרום לעור שמן, יש סרום המתאים לאזור העיניים המכיל חומרים הידועים כבעלי סיכוי נמוך לפיתוח רגישויות.
הסרום נמרח בכמויות קטנות ונספג מהר בעור. לאחר ההספגה ימרח תכשיר נוסף כלשהו כמו קרם לחות, קרם הזנה, קרם עיניים קרם טיפולי או מסכה. בכל מקרה, להשלמת הטיפול ומשום שמדובר בחומרים פעילים, רצוי לסיים במסנני קרינה!!

מאמרים

זמינים בווטסאפ