שיטות מועילות להעלאת קמטים בגיל המעבר

גיל המעבר הוא תקופה מעניינת, בלשון המעטה. תקופה בה האישה עוברת שינויים פיזיולוגיים הדרגתיים, במהלכם נפסק המחזור החודשי, הפוריות יורדת, חלה ירידה בייצור ההורמונים קולגן ואלסטין וכן בקצב חילוף החומרים. כל אלו הם רק חלק מהגורמים לשינוי במראה עור הפנים הנעשה רפוי יותר, מאבד מגמישותו ומופיעים בו קמטים. אז נכון, גיל המעבר הוא לא מחלה, אלא תהליך טבעי המתרחב בתקופה של שנות ה-40 ו-50 בחיי האישה, אך אין זה אומר שלא ניתן לצמצם את נזקיו בעזרת מוצרים ותרופות טבעיים לגיל המעבר.

הבעיה המרכזית - הזנת העור 

רפיון בעור, יובש מוגבר, הופעת הקמטים והקמטוטים, אובדן גמישות בעור, גוון עור לא אחיד ועוד - אלו הן רק חלק מהתופעות של גיל המעבר - שכל אישה מתוודעת אליו. הסיבה לכך היא תפקוד לקוי של מעטפת התא (ממברנה) בעור מבוגר, אשר אינו מאפשר חילוף חומרים תקין בתא. לפיכך, מרכיבי הזנה חיוניים מתקשים לחדור לתא ולפסולת שהתא מייצר קשה להיות מופרשת ממנו. אז איך בכל זאת ניתן להוביל את המרכיבים החיוניים והמזינים הללו לתוך תאי העור, מבלי לעבור תחת ידו של המנתח הפלסטי ומבלי לקבל טיפול הורמונלי? ובכן, בשוק קיימים מספר טיפולים טבעיים המקלים על התופעות ומוצרים טבעיים לגיל המעבר, שכל אחת צריכה להכיר. 

טיפולים טבעיים בגיל המעבר 

1. שינוי תזונתי -

שמירה על תזונה עשירה בפיטואסטרוגנים הנמצאים, בין השאר, גם במוצרי סויה, פשתן, שומר, סלרי, פטרוזיליה, דגנים מלאים וקטניות, תפוחים ועוד. אכילת פירות וירקות מכל הצבעים בתפריט היומי, המכילים נוגדי חימצון מגוונים וסיבים תזונתיים אשר מונעים חדירת רעלים ממערכת העיכול אל הגוף. אכילת שומן טוב ומיטיב כמו טחינה, אבוקדו, שמן זית, דגים, זרעי פשתן ואגוזים. בנוסף, צריכה של אומגה 3, חומצת שומן המצויה בדגי ים ותורמת לשמירה על העור ולמרקם חלק ורך של העור. 

2. תוספים טבעיים וצמחי מרפא - 

בשוק ישנה קשת רכבה של מוצרים טבעיים לגיל המעבר, כאשר הבחירה ביניהם צריכה להיעשות על פי התמקדות ספציפית בתופעה המפריעה לאישה (דוגמת גלי חום, שינויים בעור, מצבי רוח וכו׳). בין המוצרים הטבעיים לגיל המעבר הפופולארים ביותר:

- קוהוש שחור - צמח יעיל מאוד לאיזון הורמונאלי, מוריד רמת LH, משפיע על בלוטת יותרת המוח והשחלות ונחשב למקדם אסטרוגן. נחקר רבות והוכח כיעיל לטיפול במגוון הסימפטומים האופיינים לגיל המעבר. 

- תמצית ג׳ינגשין - פועלת לאיזון פיזי ונפשי בגיל המעבר, נחשבת למוצר המוביל בסין וברפואה הסינית לאיזון הורמונאלי לנשים מגיל 40 ומעלה. 

- אנג׳ליקה סינית - צמח אשר הוכח כתומך ומאזן למערכת ההורמונלית, המערכת הקרדיו-וסקולרית ומערכת העיכול. 

מאמרים

זמינים בווטסאפ